DURGUNLUK ! PEKİ NASIL YENİDEN CANLANIR ?

Soru sormak sorunu çözmenin yarısıdır derler.Doğru olduğu kesin olmakla birlikte bazen kolay olanın sormak olduğunu da biliyoruz.Bilmemize rağmen yinede biz sorunu tespit etmek için soruyoruz ve yanıt bulmak istiyouz.

Öncelikle Yılbaşından beridir,daha önce tahmin ettiğimiz gibi gayrimenkul piyasası konut,arsa,dükkan vb.alış-veriş ortamı adeta bıçakla kesilmiş gibi durgun bir haldedir.Yılın il ayının ilk yirmi günü bıçak gibi kesilmenin piyasa görüntüsünün nasıl olduğunu çok iyi gördüğümüz günler oldu.Bu sadece gayrimenkul sktörü için deği,bağlantılı olarak diğer üretim ve tüketim maddelerinde gıda ,otomotiv ve lüks tüketim daha fazla görüldü.

Hal böyle iken yeniden nasıl bildiğimiz normal devinim ortamına dönebilir? Bu soru Kolay sorulan ve zor yanıtlanan bir soru.Yanıtlansa bile uygulanması hiç de kolay olmayan bir yanıt.

Arz ile Talep arasındaki fiyat farkını azaltmak!

Üretlen konut,arsa,arazi,dükkan vs.döviz-faiz kaynaklı yüksek maliyelerde tamamlanıyor.Maliyet yüksek ,fiyat da yüksek olur.Buna karşılık Talep için gerekliekonomi ve likidite yok.

Halk diliyle Mal var pahallı,para yok almaya!

Genel ekonomik görünümler,devletin mali ve ekonomik politikası ve de dünya genelindeki daralmaya bakılırsa 2019 yılı için bu farkın kapanması görünmüyor.Bu durumda Üretimin durma noktasıda olacağı,tükeyiminde zorunluluk ötesine geçmeyeceği aşikar.

Özetle biz emlak ve gayrimenkul sektöründeki insanlar bize bir talep geldiğinde istediği ucuzlukta ve verimlilite bir daire,arsa,parsel bulmakta zorlanıyoruz.Bu arzın olmamasında değil,olup da fiyat oranlarının yüksek veya talebe yanıt vermemesinden kaynaklanıyor.

Arz eden müteshit veya gayrimenkıul sahibine alıcı pozisyon bulamıyoruz.zira onların istediği maliyet-kar oranlarında alıcı bulamıyoruz.

Bu girdap içinde ancak ve ancak ortaya çıkan acil satıcı ve acil alıcı gibi arz ve talebin birbirine yakın seyrettiği ani durumlarda alışverişler sağlanabiliyor.

Herkes biliyor ki;Nakit Yılın şu günlerinde daha fazla kıymetli olandır....

Fazla açılmadan herkes için seyir vakti...

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

URFA BAZAR GAYRİMENKUL